מרכז חדוה נבון טיפול בחרדות למידה הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה

מרכז חדוה נבון

למידה פורצת דרך

מומחים לחרדות למידה, קשב ולקויות למידה

אודות המרכז

שיטות הלימוד הייחודיות שלנו

רוקדים עם אותיות

רוקדים עם מספרים

לומדים איך ללמוד

למידע נוסף

תכניות לימוד וטיפולים

אובחנתם כבעלי לקויות למידה? מתקשים לסיים מטלה מתחילתה ועד סופה? מרכז נבון מציע מגוון תכניות לימודיות וטיפוליות שמטרתן לשפר את יכולת הלמידה והריכוז של אנשים, ילדים ומבוגרים כאחד, הסובלים מלקויות למידה על שלל צורותיהן ומקשיים בקשב וריכוז.

לקויות למידה

לקויות למידה הן קשיים בתהליכי רכישת הקריאה, הכתיבה או השפה המתמטית, אשר על-פי רוב הן מוגדרות לאנשים בעלי יכולות שכליות תקינות. לקויות אלה גורמות לפער (ענק, לעתים) בין היכולת האינטלקטואלית של הלומד לבין הישגיו הלימודיים וכישוריו החברתיים.

אבחונים דידקטיים

באבחון הדידקטי של מרכז נבון נבדקות מיומנויות הלמידה ומנגנונים קוגניטיביים העומדים בבסיס תפקודו הלימודי של הנבדק. מטרת האבחון הדידקטי היא לאפשר לנבדק לבטא את מיומנויות הלמידה שלו – שאינו מצליח להביא לידי ביטוי בדרכי הלמידה המקובלות.


טיפול בלקויות למידה, קשיים בקשב וריכוז, חרדות למידה וסרבנות

מאז תחילת שנות השמונים של המאה הקודמת, מגיעים מכל הארץ אל מרכז נבון בירושלים – ילדים, בני נוער ומבוגרים, בעלי לקויות למידה או קשיים בקשב ובריכוז – בכדי לקבל טיפול משולב הנותן מענה לרכישת מיומנויות ואסטרטגיות למידה, ללקות עצמה ותופעותיה – ובעיקר לאספקטים הרגשיים הנובעים ממנה – כגון פגיעה בדימוי העצמי, חרדות, פחדים, מתחים, לחצים – וחוסר אמונה ביכולות האישיות המזין את עצמו בכל תחומי החיים.
במרכז נבון פוגשים המטופלים ובני משפחותיהם תוכניות לימודים ייחודיות, שיעורים פרטניים, סדנאות קבוצתיות, פגישות ייעוץ, הדרכת המסגרת החינוכית ומגוון אבחונים.

להמשך קריאה

חדווה שלום רב,

בתחילת מאי פניתי אליך, בהמלצת ידידים, על מנת לגבש דרך להתמודד עם מבחן הסמכה של משרד הבריאות  לניהול מעבדה רפואית….מבחן גורלי המשפיע וקובע מינוי רשמי, התקדמות בתחום עיסוקי ואת הגורל של  קריירה ארוכה…

…כבר בפגישה הראשונה החלטנו ל"הציף" ולשחזר את מעמד הפיטורין, לחוות אותו מחדש ולטפל בו בעזרת תנועות עיניים. הקלה הורגשה מיידית לאחר הפגישה. פעם ראשונה מזה חצי שנה שחוויתי הקלה ושמחה. הצעת לי לתרגל את הנושא בעצמי לפני השינה…

…בפגישותינו האחרונות תיארנו ודמיינתי את מעמד הבחינה הקרבה, את יום ומעמד הנסיעה לבחינה, את התחושות הלחץ הדאגות והחרדה ממעמד המבחן ומהתוצאות הצפויות. לימדת אותי דרכים להירגעות וללמידה מרוכזת.  בחנו ביחד את הסיטואציות השונות העלולות להיווצר במעמד המבחן ובאינטרקציה עם הבוחנים.

אני מודה לך על ההשקעה, התובנות  והיכולות שלך לתרום להצלחתי . אין לי ספק שיש לך חלק לא מועט בה.

בברכה ובהערכה רבה,

ד"ר אושרת שונברגר

חדוה יקרה,

לפני תשע שנים נקרינו שתינו לאותו המקום ובאותה השעה. זה קרה לאחר שפרשתי לגמלאות ולא ידעתי בדיוק מה אעשה.  את (ששלושים שנה קודם לכן היית תלמידתי בביה"ס התיכון בויאר), הצעת לי לבוא וללמוד הוראה מתקנת במכון שלך – "מרכז נבון" – ומאז השתנו חיי!

כבר שמונה שנים אני מלמדת ילדים ומבוגרים לקויי למידה ובזכותך ובזכות הכלים המצוינים שהקנית לי אני מצליחה לעזור לתלמידי להתגבר על קשיים שונים, לרכוש ולשפר מיומנויות לימודיות ואחרות, להצליח בלימודיהם ובעיקר לשפר את הדימוי העצמי ואת הביטחון העצמי שלהם.

היית לי מורה סבלנית ונדיבה, חלקת עמנו  – תלמידיך –  את הידע ואת הניסיון העצומים שלך, לימדת אותנו שיטות שונות להקניית קריאה וכתיבה בעברית ובאנגלית בשיטה המיוחדת והשמחה : רוקדים עם אותיות ושיטה שמשלבת שירים ותנועות להקניית החשבון : רוקדים עם מספרים. השיטות שלך הופכות את החוויה שלי כמורה לחוויה של שמחה וסיפוק.

כולנו יוצאים נשכרים, גם אני הנהנית מכל שעה עם תלמיד וכמובן גם תלמידי הנהנים לבוא לשעורים אצלי והרואים שכר בעמלם. בזכותך אני יכולה לומר בשמחה גדולה את המשפט  (השחוק בדרך כלל)  "מכל מלמדי השכלתי ויותר מכולם – מתלמידי".

תודה על הכל,

הניה שטיין

 

 

סיפורי הצלחה

מרכז נבון מטפל בעשרות מטופלים מדי שנה, וזוכה להצלחה רבה בהשגת היעדים אשר הוגדרו מראש על ידי המטופלים עצמם, הוריהם והצוות החינוכי.

כמו כן מדי שנה אנו מכשירים עשרות אנשי מקצוע מתחום החינוך והחברה בקורסים שלנו, אשר מגיעים במטרה להעמיק את הידע והכישורים שלהם בתחום לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, וגם כאן אנו נוחלים הצלחה רבה.

מוזמנים לעיין בהמלצות משמאל!


מאמרים אחרונים

להתגבר על חרדת למידה וקושי בקריאה

תמצית סיפורו של עומרי ממחיש את התמודדותו של ילד במהלך כיתה א' עם הקושי בקריאה ובכתיבה וחרדת למידה שנוצרה בעקבות הדיסלקסיה. כמו כן מתוארת הדרך שבה בחרתי לעזור לעומרי ללמוד קריאה וכתיבה בעזרת שיטת: "רוקדים עם אותיות" והדרך להפחתת חרדת למידה בשיטת ה EMDR....

"גם וגם" – אינטגרציה בין ניגודים

ההבנה שכל אדם יכול להיות גם חכם וגם טיפש , גם מקסים וגם מעצבן לעיתים בסיטואציות שונות ובתחומים שונים ולעיתים באותו עניין ממש היא אפשרית ואף ולגמרי ממשית. מגוון התופעות של לקויות למידה וקשיים בריכוז וקשב חשפה אותי לאנשים המדהימים שהם גם וגם: גם חכמים ואנרגטיים בתחומים מסוימים וגם טיפשים וחסרי כוחות בתחומים או סיטואציות אחרות.

להתיידד עם הקושי

כיצד לעזור לילד או למבוגר לקוי למידה לגבש לעצמו דימוי עצמי מאוזן, כאשר התגובה האוטומטית שלו לקושי היא היציאה למלחמת חורמה בקושי, בכאב, חולשה, פחד או חרדה?

סובלים מלקויות למידה?

אצלנו תקבלו מענה אנושי חם ואוזן קשבת. צוות המומחים שלנו ישמח לסייע לכם להגשים את יעדכם בצורה מיטבית, ולעלות על דרך המלך.

צרו קשר