ייעוץ זוגי ומשפחתי

ייעוץ זוגי ומשפחתי לסובלים מהפרעות קשב וריכוז - מרכז נבון

ייעוץ זוגי ומשפחתי

ליקויי למידה משפיעים על תחומים רבים בחייו של האדם ושל סביבתו. מתוך ראייה כוללת זו, במרכז נבון פיתחנו מגוון תוכניות שנותנות כלים להתמודדות עם קשיים אלו:

ייעוץ והדרכה להורים

תפקידו המרכזי של הורה לילד בעל לקויי למידה, הוא להוות עבור ילדו מקור לתמיכה, להבנה ולסיוע בהתמודדות עם הקשיים. היות ותפקידו זה של ההורה כרוך בהתמודדות רגשית מורכבת, הוא זקוק בנוסף לידע בנושא לקויות הלמידה, גם לרכישת כלים לתקשורת יעילה בתוך המשפחה, ובין המערכת המשפחתית לביה"ס.
מרכז נבון מעניק הדרכה ותמיכה להורים באמצעות יעוץ אישי וקבוצתי.

טיפול משפחתי

לקויות הלמידה והפרעות הקשב, של אחד הילדים או המתבגרים מציפים קונפקליקטים ופערי גישות בין בני המשפחה.
טיפול משפחתי קצר מועד וממוקד מטרה, מסייע למשפחה להתארגן נכון יותר, לבנות מערך תפקידים וחלוקת אחריות ולייצר דרכי תקשורת אפקטיביים, המורידים באופן משמעותי את עוצמת הקונפליקטים ומגשרים על הפערים בין בני המשפחה.

טיפול זוגי

לקות למידה וקשיים בקשב וריכוז ובעיות בהתארגנות של אחד מבני הזוג, מהווים תשתית פוריה להיווצרות מתחים, קונפליקטים, והתפרצויות הדדיות בין בני הזוג, או של אחד מהם, כתגובה לקצב לא מותאם, לחוסר התארגנות ולקושי בפרנסה.
טיפול זוגי המתייחס לקושי הספציפי על-ידי מטפל זוגי מיומן ומנוסה, מאפשר לבני הזוג לנהל דיון פורה ויעיל, להביא למודעות הדדית גבוהה יותר, ולשפר את איכות החיים הזוגית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *