המלצות

 

בתחילת מאי פניתי אליך, בהמלצת ידידים, על מנת לגבש דרך להתמודד עם מבחן הסמכה של משרד הבריאות  לניהול מעבדה רפואית….מבחן גורלי המשפיע וקובע מינוי רשמי, התקדמות בתחום עיסוקי ואת הגורל של  קריירה ארוכה…

…כבר בפגישה הראשונה החלטנו ל"הציף" ולשחזר את מעמד הפיטורין, לחוות אותו מחדש ולטפל בו בעזרת תנועות עיניים. הקלה הורגשה מיידית לאחר הפגישה. פעם ראשונה מזה חצי שנה שחוויתי הקלה ושמחה. הצעת לי לתרגל את הנושא בעצמי לפני השינה…

…בפגישותינו האחרונות תיארנו ודמיינתי את מעמד הבחינה הקרבה, את יום ומעמד הנסיעה לבחינה, את התחושות הלחץ הדאגות והחרדה ממעמד המבחן ומהתוצאות הצפויות. לימדת אותי דרכים להירגעות וללמידה מרוכזת.  בחנו ביחד את הסיטואציות השונות העלולות להיווצר במעמד המבחן ובאינטרקציה עם הבוחנים.

אני מודה לך על ההשקעה, התובנות  והיכולות שלך לתרום להצלחתי . אין לי ספק שיש לך חלק לא מועט בה.

בברכה ובהערכה רבה,
ד"ר אושרת שונברגר


לפני תשע שנים נקרינו שתינו לאותו המקום ובאותה השעה. זה קרה לאחר שפרשתי לגמלאות ולא ידעתי בדיוק מה אעשה.  את (ששלושים שנה קודם לכן היית תלמידתי בביה"ס התיכון בויאר), הצעת לי לבוא וללמוד הוראה מתקנת במכון שלך – "מרכז נבון" – ומאז השתנו חיי!

כבר שמונה שנים אני מלמדת ילדים ומבוגרים לקויי למידה ובזכותך ובזכות הכלים המצוינים שהקנית לי אני מצליחה לעזור לתלמידי להתגבר על קשיים שונים, לרכוש ולשפר מיומנויות לימודיות ואחרות, להצליח בלימודיהם ובעיקר לשפר את הדימוי העצמי ואת הביטחון העצמי שלהם.

היית לי מורה סבלנית ונדיבה, חלקת עמנו  – תלמידיך –  את הידע ואת הניסיון העצומים שלך, לימדת אותנו שיטות שונות להקניית קריאה וכתיבה בעברית ובאנגלית בשיטה המיוחדת והשמחה : רוקדים עם אותיות ושיטה שמשלבת שירים ותנועות להקניית החשבון : רוקדים עם מספרים. השיטות שלך הופכות את החוויה שלי כמורה לחוויה של שמחה וסיפוק.

כולנו יוצאים נשכרים, גם אני הנהנית מכל שעה עם תלמיד וכמובן גם תלמידי הנהנים לבוא לשעורים אצלי והרואים שכר בעמלם. בזכותך אני יכולה לומר בשמחה גדולה את המשפט  (השחוק בדרך כלל)  "מכל מלמדי השכלתי ויותר מכולם – מתלמידי".

תודה על הכל,
הניה שטיין


במשך כשנה וחצי ליווית אותנו ואת בננו היקר. כעת כאשר הטיפול בו הסתיים, מצאתי לנכון לכתוב מספר מילות תודה והערכה.

בננו הגיע אליך בעקבות אבחון דידקטי שעבר. על אף שמדובר בילד חכם, נבון, יצירתי וחברתי מאוד, נתגלו אצלו פערים במיומנויות בסיסיות של קריאה אנגלית וחשבון, וכמו כן ניכר בו חוסר בטחון עצמי, קשיים בקשרים עם חברים בביה"ס בעקבות אירועים שהתרחשו שהוא היה מעורב בהם (ולא מתוך בחירה). היו לו גם חרדות בכל פעם שהסתיימה חופשה והיה צריך לחזור ללימודים, ואפילו כאשר היה עליו לחזור לביה"ס אחרי סופשבוע. הייתה גם חרדה מיציאה מהבית ללינה (למשל לטיול שנתי). בהמשך היה גם לחץ מנושא הלמידה לקראת העלייה לכיתה ז'.

הטיפול החל במחצית השנייה של כיתה ו'. הקשר בינכם החל בסיוע במיומנויות הבסיסיות, ולצד זה נתת לו הרבה חיזוקים ביחסים החברתיים וסייעת לו להתגבר על חרדת הלינה מחוץ לבית. במקביל הוא הצליח גם להתגבר על הפחד לחזור ללימודים אחרי חופשות וסופי שבוע.

לקראת העלייה לחטיבת הביניים עבדת איתו באופן אינטנסיבי ביותר על חומרים שאמור ללמוד בכיתה ז' כדי לאפשר לו כניסה יותר "חלקה" וחיזוק הביטחון העצמי שלו. ההכנה הזו אכן הוכיחה את עצמה במהלך השנה, כאשר היו לו חוויות של הצלחה בביה"ס, ולשמחת כולנו החוויה הלימודית והחברתית עם העלייה לחטיבה היו חיוביות ביותר!

בחודשים האחרונים ללימודיו בכיתה ז' החל ללמוד במסגרת פרטית, במקביל, את טעמי המקרא לקראת טקס בר-המצווה שלו. הוא התמיד וגילה שהוא אוהב ונהנה מכך. הוא לקח אחריות רבה בנושא ובהגיע היום הגדול, קרא בתורה בצורה מדהימה!

בתחילת החופש הגדול של סוף כיתה ז' הוא החל לעבוד כעוזר מדריך בקייטנה עם ילדים צעירים, ונהנה מכך מאוד. עבודה זו כמובן חיזקה עוד יותר את הביטחון העצמי שלו. במקביל אתם המשכתם לעבוד על חומרים לימודיים בהם היו לו עדין קשיים.

בתום חופשת הקיץ הודיע לי בני שהוא מעוניין להתחיל את כיתה ח' ללא סיוע. מעוניין לנסות ולהתמודד בכוחות עצמו. סיכמנו שאכן יתחיל את השנה ללא סיוע, ואם ירגיש בהמשך השנה שיש לו קשיים כלשהם, נשקול יחד אפשרויות שונות.

ההחלטה הזו מבטאת בעיני את חיזוק הביטחון העצמי שלו, נושא שהיה ירוד כאשר החל את לימודיו אצלך. היכולות שלו תמיד היו גבוהות, אולם הוא לא האמין שהוא מסוגל והיה מאוד ביקורתי כלפי עצמו.

גם מבחינה חברתית הוא השתלב בצורה חיובית, ולאחרונה החל חוגים חדשים אחה"צ. הוא התחיל חוג תיאטרון, שזה אחד התחביבים המשמעותיים שלו, וכן השתלב במסגרת חוגי סיירות והוא נהנה שם. בקרוב יחלו שם טיולים שכוללים לינת שטח (פעם בחודש בסופשבוע) והוא מביע רצון ועניין להשתתף.

אנו מקווים שהוא יצליח להמשיך ולהתחזק, הן לימודית והן חברתית, ושהחוויות החיוביות שיחווה יגרמו לו להאמין בעצמו, והשמים הם הגבול!

אנו מודים לך מאוד ובטוחים שיהיו עוד ילדים שיצליחו להתקדם בצורה משמעותית בעזרתך!

אמא ואבא


שמי גילה , אני בת 52 . ואני רוצה לשתף אותכם בחוויה של שחרור.
בכל פעם שעליתי על כביש מהיר או אוטוסטרדה, ומהירות המכונית עלתה מעל 80 קמ"ש,. הייתי מתחילה לחוש מתח בגוף.
וכשהיתי צריכה לעקוף או שמישהו היה "נדבק" מאחורה, היה מתפתח אצלי התקף חרדה. וכל מה שרציתי זה להיעלם מהכביש מיד באותו הרגע. פשוט לעצור ולרדת מהמכונה הארורה הזאת. אלא שזה לא ממש אפשרי כשאת באמצע הכביש וכולם נוסעים סביבך 120 קמ"ש…. התחושה שלי היתה כמו להיכנס לאוקיינוס שורץ כרישים שמאיימים להתנגש בי ולטרוף אותי , ושאני צריכה לחמוק מהם כל הזמן.
וכך קרה שהפסקתי לנהוג בבינעירוני, פיתחתי הימנעות .
ואז הגיעה חדווה. אחרי שתיארתי לה את הקשיים שלי וקצת חיפשנו מסביב, עלה הסיפור שאמא שלי עברה תאונת דרכים ופיתחה חרדת נסיעות. וכל נסיעה בשבילה היתה כרוכה בסטרס קשה, שכלל בהלה והזעה בכל פעם שאבא שלי התקרב מדי לאוטו שלפניו או הגביר מהירות. שנים נסעתי איתם באוירה מתוחה שכזו.
חדוה הסבירה לי שאני סובלת מטראומה מיד שניה. הציעה לי לעבוד בשיטת E.M.D.R. על מנת לפתור את הבעיה. בכל מפגש העלנו בעזרת דמיון מודרך את הפחד , ואז בעזרת תנועות עיניים מיוחדות ונשימות הרפייה למדנו להפיג אותו . נפגשנו פעמיים.

כחודש אחרי העזתי לצאת לכביש !הנסיעה הראשונה היתה מירושלים לאשקלון. עלו מתחים אך הם היו בדרגה קלה יותר. נשמתי עמוק בכל פעם שעלה פחד והמשכתי הלאה. הרגשתי שבמקום שהפחד ישלוט בי אני נותנת לו לעבור ממני והלאה. וכך לאט לאט חזר עלי הבטחון שאני יכולה לנהוג בכביש מהיר, והכרישים כבר לא איימו לטרוף אותי יותר..


סיפורי הצלחה

מרכז נבון מטפל בעשרות מטופלים מדי שנה, וזוכה להצלחה רבה בהשגת היעדים אשר הוגדרו מראש על ידי המטופלים עצמם, הוריהם והצוות החינוכי.

כמו כן מדי שנה אנו מכשירים עשרות אנשי מקצוע מתחום החינוך והחברה בקורסים שלנו, אשר מגיעים במטרה להעמיק את הידע והכישורים שלהם בתחום לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, וגם כאן אנו נוחלים הצלחה רבה.

יש פתרון! אצלנו תקבלו מענה אנושי חם ואוזן קשבת. צרו קשר לתיאום פגישת הכרות

אצלנו תקבלו מענה אנושי חם ואוזן קשבת. צוות המומחים שלנו ישמח לסייע לכם להגשים את יעדכם בצורה מיטבית, ולעלות על דרך המלך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *