הכנה לפסיכומטרי

הכנה לפסיכומטרי- מרכז נבון

שיעורים פרטיים, אשר במסגרתם בעזרת שיטות ייחודיות שפיתחנו, הנבחן מקבל כלים כדי לבנות ולארגן מחדש את המיומנויות הנדרשות לפתרון הבחינה הפסיכומטרית. תהליך הלמידה כולל גם אימון אישי בתכנון הזמן, כדי להפחית את רמת הלחץ לקראת הבחינה.
הבחינה הפסיכומטרית עבור צעירים עם ליקויי למידה וקשיים בקשב וריכוז, עשויה להוות מכשול בדרך ללימודים אקדמאיים גבוהים.
תפקידה של הבחינה הפסיכומטרית לנבא את הצלחתו של הלומד בלימודים האקדמאיים. היא בוחנת, חשיבה מופשטת גבוהה, בצד ידע של השפה העברית, השפה האנגלית והשפה המתמטית. תנאי הבחינה דורשים יכולת גבוהה במיוחד של קשב וריכוז, על מנת לתפקד באופן יעיל בלחץ זמן. בפתרון בחינה פסיכומטרית באות לידי ביטוי מיומנויות בסיסיות כגון קריאה מהירה, שליפה אוטומטית של לוח הכפל, וקריאה מדויקת ומהירה באנגלית.
נבחנים רבים לא מאמינים שניתן לשקם את אותן מיומנויות שבמהלך ביה"ס היסודי והתיכון הקשו עליהם את הלמידה השוטפת. כמו כן, הגבלת הזמן מקשה על נבחנים רבים את תהליך עיבוד הנתונים, ויוצרת חרדה גבוהה המשתקת אותם. כתוצאה מזה הם לא מצליחים להביא לידי ביטוי את יכולתם האינטלקטואלית הגבוהה.
אנחנו במרכז נבון מאמינים שאף פעם לא מאוחר מדי. תמיד ניתן לארגן מחדש את המיומנויות בסיסיות, תוך התייחסות לליקויי הלמידה הספציפיים, כך שהבחינה תשקף נאמנה את היכולות האמיתיות של הנבחן.
שיטות הוראה ייחודיות שפיתחנו, נותנות לנבחן כלים כדי לבנות ולארגן מחדש את המיומנויות הנדרשות בבחינה הפסיכומטרית:
באמצעות "רוקדים עם מספרים" אנו מבנים את השפה המתמטית מהפעולות של חיבור וחיסור, שליפה אוטומטית של לוח הכפל, פרוצדורות חשבוניות של חילוק ארוך, שברים פשוטים, שברים עשרוניים, ועד הפעולות הגבוהות הנדרשות במבחן הפסיכומטרי.
באמצעות "רוקדים עם אותיות" בעברית ובאנגלית, אנו מלמדים את יסודות השפה הכתובה, משלימים חסרים, משפרים את מהירות הקריאה, ומקנים אסטרטגיות בהבנת הנקרא.
אנו עורכים עם התלמיד "מחקר" על סגנון הלמידה הייחודי לו, ומקנים אסטרטגיות למידה והתארגנות המותאמות לסגנונו. תהליך הלמידה כולל אימון אישי בתכנון הזמן ובשימוש יעיל בזמן, כדי להגיע ללמידה אפקטיבית, נעימה ומשמחת, תוך כדי הפחתת רמת הלחץ והחרדה לקראת המבחן.

מאי 1, 2015

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *