מי אנחנו

חדוה נבון

את מרכז חדוה נבון הקמתי לפני יותר מ-30 שנה, כדי לתת מענה עמוק ויסודי לילדים, למתבגרים ולבוגרים המתמודדים עם לקויות למידה מסוג: דיסלקסיה, דיסגרפיה או דיסכלכוליה או/ו קשיים בקשב ובהתארגנות מסוג ADD   ו ADHD וכן תופעות של סרבנות ועקשנות מסוג ODD.

את המסע המרתק ללימוד וחקירת התופעות הללו התחלתי עם ההבנה שלשני בני היקרים ליקויי למידה וקשיים בקשב. כל אחד מהם עשה את המסע האישי שלו למימוש הפוטנציאל כשאנחנו כהורים ליווינו, תמכנו ועזרנו בהתמודדות המאתגרת. לאורך השנים פיתחתי שיטות למידה ייחודיות, המכניסות לתהליך הלמידה שמחה, תנועתיות, אנרגטיות, קצב ומוסיקה כדי להפוך את תחושות הכישלון, הפחד והערך העצמי הנמוך לחוויה של הצלחה, עוצמה וערך עצמי מתאים ומאוזן. לטיפול בקשיים בקריאה ובכתיבה בעברית, באנגלית ובערבית, פיתחתי את שיטת: "רוקדים עם אותיות". לטיפול בקשיים בחשיבה חשבונית ובאוטומטיזציה של פעולות החשבון הבסיסיות, פיתחתי את שיטת: "רוקדים עם מספרים". לייעול תהליכי ההתארגנות בלמידה פיתחתי את שיטת: " לומדים איך ללמוד". במקביל לעבודה על הלקות עצמה, אני ערה למחיר הרגשי הכבד שהלקות יוצרת, וכאן אני משלבת את שיטתemdr  – שיטת קיצרת מועד להפחתת חרדות ולעיבוד זיכרונות טראומטיים. השיטה מאפשרת ללומד לשחרר את הלחץ, המתח והחרדה המלווים אותו, וללמוד מתוך קלות, ביטחון ואמונה ביכולותיו.

בהמשך התעמקתי בסוגיית ההתמודדות של הורים עם לקות הלמידה והקשיים הרגשיים והחברתיים של ילדם ואני מנחה קבוצות הורים לילדים, מתבגרים ובוגרים עם הפרעות קשב, סרבנות ועקשנות וכמובן פגישות ייעוץ אישיות.

לאורך השנים קיימתי קורסים להכשרת מטפלים לליקויי למידה, קשב והתארגנות, במגוון השיטות של המרכז. בנוסף אני מקיימת הרצאות, סדנאות והשתלמויות לצוותים חינוכיים וטיפוליים.

במרכז מספר מחלקות:

1. מחלקת אבחונים: אבחונים דידקטיים מקיפים ויסודיים, השלמה של החלק הפסיכולוגי ואבחוני מוכנות לכיתה א'.

2. הוראה מתקנת לטיפול בכל סוגי לקויות הלמידה, הכנה לבגרויות בכל המקצועות, הכנה למבחן הפסיכומטרי ובנוסף הכנה לקראת מבחני התיאוריה בנהיגה.

3. הדרכת הורים, טיפול משפחתי וטיפול זוגי.

4. אימון אישי ורגשי לליקויי למידה והפרעות קשב.

חיים נבון

עובד סוציאלי מומחה, מטפל זוגי ומשפחתי, ויועץ בכיר ביחסים בין דוריים.
התמחה בהתערבות במצבי משבר חריפים במשפחות, בעבודת שדה במשרד הרווחה ורכש נסיון רב בסיוע למשפחות עם ילדים ונוער במצוקה.
מנחה קבוצות הורים בהתמודדות יעילה ואפקטיבית עם ילדים עם קשיים.
עסק רבות בנוער וצעירים בתחום בריאות הנפש בצה"ל כקב"ן בכיר וחבר בצוותי עבודה בטיפול ופיתוח כלים להתמודדות עם מצבי פוסט טראומה.
משתמש בשיטת e.m.d.r. לטיפול בהפחתת חרדות ושיקום מצבי תגובה לדחק.
פיתח כלים יחודיים להתמודדות עם חרדות מבחנים וחרדות חברתיות ומשלב את השיטה במהלך טיפולים אישיים.
בוגר מכון קליוולנד לגשטלט ומטפל בגישת הגשטלט.
מטפל זוגי ומשפחתי ומגשר ברשימת בתי משפט לעניני משפחה.
יועץ לעסקים משפחתיים.
מרצה ליחסים בין דוריים.

הצוות המקצועי והמנוסה שלנו כאן בשבילכם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *